Září 2015

Wishist 1

26. září 2015 v 12:45 | Anička |  Wishlist na Vánoce
Ahoj všichni, dneska vám napíšu co si přeju k Vánocům, samozřejmě mě nebude vadit když to dostanu jsou to jen věci které by mě pod stromečkem fakt potěšily :)


1. Huawei P8 nebo P8 lite
Můj mobil se vypíná, a vůbec nejde mám s nim fakt nervy takže už by to asi chtělo novej:)

Anglie

24. září 2015 v 14:54 | Anička |  Vánoce v cizině
Štědrý den (Christmas Eve) oficiálně není uznán jako svátek a většina lidí tak musí stejně jako běžně do práce. Večer je ovšem věnován stejně jako u nás posezení s nejbližšími, ať už to je rodina či přátelé. Doma a často také v restauracích se setkávají skupiny lidí, kteří si užívají vánoční atmosféru a předvečer velké oslavy u popíjení svařeného vína (mulled wine). Je to právě v tento den v noci, kdy anglický ježíšek (Father Christmas) rozdává dárky do zavěšených ponožek (stockings). Někteří lidé mu rádi za jeho štědrost a na dlouhou cestu nechávají jako pozornost sušenky a mléko nebo dokonce něco ostřejšího na zahřátí na dlouhou cestu. Dárky se ovšem otevírají (pokud nechcete podvádět) až na druhý den odpoledne, tedy 25. 12. (Christmas Day), což je základní datum anglických Vánoc.
Tehdy také Angličané připravují vánoční večeři , které dominuje krocan . Krocan je pečený v troubě s různými druhy zeleniny a podávají se k němu různé druhy hutných omáček . Po krocanovi následuje tradiční Christmas pudding, podávaný teplý a přelitý sladkou omáčkou. K vánoční večeři patří neodmyslitelně také tzv. Christmas crackers, které si můžeme představit jako sušenky, uvnitř nichž každý rodinný příslušník najde papírek se rčením nebo vtipem či malý suvenýr. Večeře je tradičně podávána ještě za světla.
26. 12. angličané nazývají jako Boxing Day a jeho název plyne z tradice, kdy nemajetné obyvatelstvo chodilo s krabicemi dům od domu a odnášelo si zbytky vánoční večeře, ovoce, oblečení či drobné peněžní obnosy. Tato tradice má své kořeny v půlce 19. století za vlády královny Viktorie. I dnes je v tento den běžné, že nejrůznější církevní a charitativní organizace věnují tento den chudým. Je také tradicí na Boxing Day navštěvovat rodinu a hrát nejrůznější venkovní hry či vyjet do přírody na lov nebo sledovat koňské závody.

Vánoční koleda

20. září 2015 v 21:06 | Anička |  Vánoční filmy
Tenhle film musíte znát asi všichni a pokud ne tak to hned napravte! :D
Každý Vánoce na něj nesmím nikdy zapomenout:)

Vítejte :)

19. září 2015 v 0:05 | Anička |  Deník
Vítejte na mém zcela novém blogu, před tímto blgoem jsem měla blog
vanocni-anisek.blog.cz a protože se mi tam něco celkem buglo a vubec uz me ten blog zacal dost stvat premistila jsem se na zcela novou adresu a jmeno. Proím, nadéle mi říkejte Ani apodobně, ale jen přezdívka je jakoby jiná, protože mě v té chvíli fakt nic nenapadlo. Už jsme za polovinou zaří a také už odpočítáváme jen dvojciferné čísla. Už zbýva jen 96 dni do Vánoc já se vsadím že to zas strašně uteče. Musím hned na začátek říct že na týden jedu v říjnu do Anglie tak se určitě můžete těšit třeba na nějáký sestřih ve videu a nebo prostě jen fotky, ale asi nestihnu přednastavit články takže to ten jeden tejden prostě asi budete muset vydržet.. :D
Pak jsem vymyslela novou rubriku a to VOVVO neboli vše o vánocích v okolí budu tam přispívat příspěvky když třeba budou dávat nejaky film s vánoční tématikou, kdy už budou chodit časopisy a letáky o Vánocích apodobně:).
Je mi líto, že všichni si dávají an tentorok pazu nebo končí kvůli škole já jsem ještě na ZŠ takže to ještě vcelku zvládám ale jinak chci říct že mě to dost mrzí ale celkově je i chápu:) Snad se najdou i noví vanočníci s blogami a nebudeme se tu nudit!:) moc se na vás těším lidi :3 napište mi jak se těšíte na Vánoce vy, jestli ž máte nějákou vánoční náladu apodobně, já ještě nic ale ono to moje šílenství zachvíli začne :D..

Mějte se krásně:) Anička